İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!
Blockchain Dini nedir

Blockchain Dini Hayırlı Olsun!

Bitcoin ve bu tarz kripto paralar ile uğraşanların yakından bildiği sistem Blockchain için bir din kuruldu. İnsanlar bu sisteme adeta tapıyorlar ve bu din girişimine insanları çekmek için farklı yöntemlere başvuruyorlar. Bahsettiğimiz gibi Blockchain sistemi birçok kişi tarafından bilinen bir sistem fakat Matt Liston adlı kişi olaya biraz daha farklı bakıyor olmalı ki bu sistemi bir din olarak benimsemeye başlamış bile. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Matt Liston, bu dine 0xΩ ismini vermiş ve şahsen ben nasıl okunacağını dahi bilemiyorum ama onlar için önemli olmalı. Bir etkinlikte konuşma hakkı bulan Matt, bu yeni din hakkında konuşmuş ve 0xΩ hakkında bilgiler içeren bir “kutsal” bilgiler dağıttı. Yine etkinlik sırasında insanlar Etherum anahtarıyla kutsandılar. Bunu da bir nevi dine çağırma etkinliği olarak görebiliriz. Bu 0xΩ dini, Blockchain teknolojisinde olduğu gibi merkezi bir rejime ihtiyaç duymadığından tamamen özgürlükçü ve herkesin kendine göre şekillendirebileceği bir “din” olarak görülüyor. 

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Matt’in bu dine bir topluluk çekip çekemeyeceğini zaman içinde göreceğiz. Bu kadar çeşitli dinlere ve objelere inanan insan elbet buna da inanacaktır. Bu tuhaf durum ise birçok Din Adamı tarafından olumsuz karşılandı tabii ki.