İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Bitcoin artık iyice hayatımıza girmeye başladı ve insanlar Bitcoin’lerini barındırmak için güvenli bir bitcoin cüzdanı aramaktalar. Bu yazımızda size bitcoin cüzdanı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmem gerek, reklamlardan vs gördüğünüz cüzdanlara atlamayın. Bu işi bizzat yaşamış kişilere danışın ve gerekirse forumlarda insanların görüşlerini alın. Bu yazımızda bazı bitcoin cüzdanlarının belirli özelliklerini ve bitcoin cüzdanı seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizlere anlatacağım.

Geçmişte Yaşanmış Olaylar

Doğru bitcoin cüzdanını seçerken o cüzdanın ve bağlı oldu kuruluşun geçmişte yaşamış olduğu olayları araştırın. Bu bilgilere internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Firmanın geçmişte yaşamış olduğu hack olayları, firmanın karnesinde kara bir leke olarak kalacaktır. Bu da ister istemez insanların “ya tekrar yaşanırsa?” sorusunu sormasına sebebiyet verir. Aklınızda her zaman çeşitli soruların dolaşmaması için karnesi temiz olan bitcoin cüzdan firmasını seçmeniz sizi daha rahat ettirecektir. Bu yüzden seçeceğiniz firmalar hakkında forumlardan bilgi toplamalı ve insanlardan görüş almalısınız.

Arayüz Kolaylığı ve Telefon Uygulamaları

Artık bitcoin cüzdanlarından sadece kripto paralarımızı barındırmasını ve cüzdanlar arası aktarım yapmasını beklemeyiz. Gelişen teknoloji ile birlikte yeni nesil cüzdan uygulamalarında birçok fonksiyon bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ticaret, yani alım-satım işlemi yapılabilmesidir. Böylece çeşitli borsalar ile uğraşmak ve vakit kaybetmek yerine hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapacağınız yerleri uygulama veya site içerisinde aramak için sade ve anlaşılır arayüzü olan bir sistem sizin yararınıza olacaktır.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Güvenlik Önlemleri

Cüzdanlarda bulunan bitcoinler her gün saldırıya uğramakta ve bir miktarı çalınmaktadır. Bu yüzden güvenlik önlemleri ile donatılmış firmaların sistemlerini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Ancak şöyle de bir durum da var, sistemler her ne kadar önlem alsa da en büyük güvenlik önlemi yine sizsiniz. Bazı sistemler kayıt esnasında size şifreli kodlar veya çeşitli kelimeler verecektir. Bunları güvenlikli bir yerde saklamanız gerekiyor. Bu kodlar ilerleyen günlerde şifrenizi kaybettiğinizde sıfırlama işlemi yapabilmek için lazım olacaktır. Kodları kaybettiğiniz taktirde bitcoin birikiminize veda edebilirsiniz. Bu yüzden bu aşamayı hızlı bir şekilde geçmemeli ve ayrıntıları hatırlamalısınız.

Önerdiğim Bitcoin Cüzdanları

  • Coinbase
  • Blockchain

Bu iki cüzdanı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yorumlarınızı esirgemeyiniz.‎